Skleněné dveře, skleněné posuvné dveře, skleněné skládací dveře, skleněné sprchové kouty a skleněné dveře do sprchy, celoskleněné zábradlí, markýzy a terčové fasády a skleněný nábytek na zakázku.


Skleněné markýzy

Specializujeme se na vývoj a hledání nových prvků uchycení skleněných markýz. Máme jeden z nejširších sortimentů na trhu, od zavěšených markýz na nerezových táhlech, po nosníkové a kombinované konstrukce, skleněné markýzy se sloupy až po vetknuté markýzy nebo markýzy se skleněnými nosníky. Projděte si náš sortiment a jistě naleznete řešení pro Váš objekt.

:: Zavěšená skleněná markýza na terčích

Klasické řešení skleněné markýzy s nerezovými táhly a terči ve zdivu i ve skle. V našem sortimentu objevíte 8 typů těchto markýz dle tvaru a velikost terčů a úchytů do zdiva. Markýza může být zasklena libovolným typem skla nebo fotovoltaickým panelem.

:: Skleněná markýza na konzolách

Elegantní provedení, celoskleněná markýza s nerezovými nebo skleněnými nosníky. Sklo je sevřeno mezi horní a spodní část nosného prvku nebo leží na masivním spodním nosníku a není nutné jej vrtat, maximální vyložení je ca 1,2m stejně jako u zavěšených markýz.

:: Skleněná markýza na terčích s nosníky

Odlehčené nosníky pod sklem, terčové uchycení skla a jednoduchá skleněná deska, to je další technické řešení pro Vaši skleněnou markýzu. Kombinuje výhody nosníkových a terčových provedení, navíc i s možností použití historizujícího nosníku (na obrázku). Další varianty jsou možné nebo lze realizovat jakýkoliv nosník na zakázku.

:: Zavěšená skleněná markýza s nosníky

Další kombinované provedení, nosníky jsou umístěny nad sklem markýzy a jsou zavěšeny na nerezových táhlech. Ze spodního pohledu je viditelná pouze hladká skleněná deska a terčové uchycení. Takováto skleněná markýza se obvykle osazuje pískovanými a barevnými skly.

:: Skleněná markýza se sloupy

Pro větší vyložení se používá řešení skleněných markýz se sloupy, jedním nebo dvěma, v případě větší šířky i více. Vyložení markýzy je až 1500mm. Skleněná markýza se sloupy umožňuje rozmanitější řešení tvaru skel a současně kombinaci s prvky drobného mobiliáře - listovní schránky, zvonková tabla, reklamní tabule - u nerezových sloupů.

:: Skleněná markýza s liniovým uchycením

Často žádané je řešení skleněné markýzy "bez uchycení" skel. Ideálně vetknuté řešení. Naše liniové uchycení skla pro markýzu je takovému požadavku velmi blízko a přitom umožňuje i osazení do stávajících konstrukcí. Elegantní subtilní profil uchycený do zdiva nese, jakoby mimochodem, skleněnou desku markýzy. Dbejte však pečlivě omezení tohoto řešení!

:: Skleněná markýza se šikmou vzpěrou

Tato konstrukce navazuje na předchozí typ skleněné markýzy. Lišta uchycená ve zdivu však nenese celou hmotnost markýzy a proto je ještě subtilnější, zbytek zatížení přenáší šikmá vzpěra, která současně slouží jako osvětlení předdveřního prostoru.

:: Vetknutá skleněná markýza

Speciální řešení prosté vetknuté desky. To je skleněná markýza jakoby bez uchycení. Samozřejmě kotevní prvky jsou přítomny a jsou vždy integrovány do stavební konstrukce. Kotvení je vždy individuální a při návrhu je nutné počítat min. s hloubkou 200mm pro kotvení a vyložením markýzy max. 900mm. Další omezení podléhají statickému výpočtu.

:: Látkové venkovní markýzy

Není skleněná markýza vhodným prvekm pro Vás dům ať z estetického nebo funkčního hlediska? Pak je tu možnost alternativní volby jako jsou látkové markýzy. Námi použiváné systémy společnosti Sun-way markýzy Praha Vám nabízí nepřeberné množství řešení variant řešení od výsuvné markýzy na stěnu Vašeho domu, přes stínění zimní zahrady až po aplikaci markýzy jako svislého stínícího prvku. Možnost manuálního i elektrického ovládaní je samozřejmostí.